مقالات حفاظت فردی

شیلد محافظ صورت چیست؟

شیلد محافظ صورت هترمن


شیلد محافظ صورت ، از تجهیزات محافظ شخصی است که توسط بسیاری از کارکنان مشاغل مختلف مراقبت های درمانی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، علوم آزمایشگاهی و پرستاری برای محافظت از ناحیه صورت استفاده می­شود. این شیلدها، از غشاهای مخاطی مرتبط با صورت مثل دهان، چشم و بینی محافظت کرده و برای جلوگیری از ورود ترشحات، اسپری ها و پاشیدن مایعات آلوده بدن بیمار به این نواحی استفاده می­شود.


شیلد محافظ صورت ، در برخی از حرفه های فنی، صنعتی، حراستی و آتش نشانی برای محافظت از تمام صورت یا بخش هایی از آن در برابر خطرات ناشی از ضربه هایی مانند پرتاب قطعات، اشیاء، تراشه­های بزرگ چوب و فلزات و یا ذرات به کار می­رود. به طور معمول در این مشاغل، هنگامی که محافظ صورت به تنهایی پوشیده می­شود، از کارکنان در برابر خطرات ناشی از ضربه های شدید و سنگین محافظت نمی­کند.


شیلد محافظ صورت ، معمولاً به تنهایی مورد استفاده قرار نمی­گیرد، بلکه در رابطه با سایر تجهیزات محافظ به کار می­رود و بنابراین به عنوان تجهیزات محافظ شخصیِ کمکی، طبقه بندی می­شود. اگرچه میلیون ها کاربرِ بالقوۀ محافظ صورت وجود دارد، ولی دستورالعمل های استفاده آنها بین انواع سازمان های دولتی و جوامع حرفه ای، متفاوت است و در مورد کارآیی آنها تحقیقات بیشتری باید انجام گردد.

هد شیلد پزشکی محافظ صورت
هد شیلد پزشکی محافظ صورت

گزارش های بسیاری داده شده که صورت کارکنان بخش بهداشت و درمان، بخشی از بدن آنها است که معمولاً توسط ترشحات، اسپری ها و پاشیدن مایعات بدن بیماران، آلوده می­شوند. شیلد محافظ صورت ، در مقایسه با سایر اشکال محافظت از صورت و چشم که در مراقبت­های بهداشتی و زمینه های مرتبط با آن استفاده می­شود، دارای بسیاری از مزایای بالقوه و همچنین برخی معایب می­باشد. از مزایای آن به موارد زیر می­توان اشاره کرد:
– استفاده راحت
– محافظت بخش بزرگی از صورت
– حفظ کمتر گرمای پوستی
– مه آلودگی کمتر از عینک
– تنفس راحت
– قابلیت ضد عفونی راحت
– نسبتا ارزان
– عدم ایجاد مانع برای ارتباط غیر کلامی
– کاهش اضطراب بیمار
در صورت استفاده همزمان شیلد و ماسک ، ممکن است طول عمر مفید ماسک محافظ افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با هترمن تماس حاصل فرمایید.

1 دیدگاه در “شیلد محافظ صورت چیست؟

  1. سامان بيات گفت:

    بسيار مفيد و آموزنده ، تشكر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *