استاندارد های شیلد محافظ صورت کدامند؟

استاندارد های شیلد محافظ صورت، به منظور استفاده صحیح تر از تجهیزات شخصی است که برای حفاظت چشم و صورت افرادِ در خطر، تعیین می­شود. در حال حاضر هیچ استاندارد جهانی برای شیلدهای محافظت از صورت و چشم از خطرات بیولوژیکی وجود ندارد. بنابراین، توصیه ها برای استفاده صحیح از محافظ صورت بسیار متفاوت است ولی به هرحال نشانگر لزوم استفاده از شیلد محافظت صورت و چشم برای انجام اقدامات خاص پزشکی می­باشد. طبق استانداردهای موسسه پاتوژن­های خونی، استفاده از ماسک ها بهمراه عینک محافظ چشم، مانند عینک معمولی با شیشه های پلاستیک سخت یا عینک های ایمنی با محافظ جانبی محکم، لازم است تا زیر چانه را بپوشاند. پس برای رعایت استاندارد ها ، باید تمام صورت توسط این شیلدها پوشانده شود تا هرگاه ترشح، اسپری یا پاشیدگی قطرات خون و یا سایر مواد آلوده و عفونی ایجاد شود، از آلودگی مخاط بینی، چشم یا دهان بتوان به طور منطقی جلوگیری نمود.

استاندارد های شیلد محافظ صورت مشاغل صنعتی کدامند؟

مشخصات عملکرد محصولات محافظ صورت در استاندارد انجمن استانداردهای آمریکا یا ANSI، و انجمن بین المللی تجهیزات ایمنی یا ISEA، در سال 2015 مورد بررسی قرار گرفته و تحت استاندارد  ANSI/ISEA Z87.1  – 2015منتشر شده است. استاندارد این محصول شامل مواردی برای محافظت از چشم و صورت کارکنان حرفه های فنی و صنعتی می­باشد. از نقطه نظر صنعتی، محافظ صورت به عنوان محافظت در برابر منابع خطری مانند گرما، ضربه، تابش نوری و مواد مذاب ریخته گری، پاشش قطرات و مواد شیمیایی، ذرات غبار و ریز گردها در نظر گرفته می­شود. در استاندارد ANSI Z136.1، استاندارد های شیلد محافظ صورت جهت محافظت از جرقه های الکتریکی حاصل از جوشکاری یا لحیم کاری در نظر گرفته شده است.

اما این استانداردها، استاندارد های شیلد محافظ صورت برای پاتوژن هایی که از طریق خون، مایعات آلوده بدن، اشعه ایکس، تشعشع ذرات با انرژی بالا، مایکروویوها، پرتونگاری با فرکانس رادیویی، لیزر، امواج الکترومغناطیس، ورزش و تفریحات سرگرمی، منتقل می­شود را پوشش نمی­دهد. از نظر کنترل عفونت، در حال حاضر هیچ استانداردی به صورت کاربردی وجود ندارد، اما در این رابطه گروه محافظت از چشم و صورت ISEA، در جولای 2015 اقدام به تهیه یک استاندارد داوطلبانه کرده است که معیارهای مربوطه را در ISEA 119 آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =