جلیقه ایمنی فقط برای کارگران ساخت و ساز نیست

جلیقه ایمنی از تجهیزات ایمنی آشنا در محل کار ساختمانی هستند. انواع مختلف آن از جمله: شبرنگ ، سبک ، مش و نسخه های چند رنگ ، به کارگران کمک می کند تا دید خود را افزایش دهند و ایمنی محل کار را هر روز حفظ کنند. در حالی که کارگران ساختمانی ممکن است اولین فکر ما در مورد استفاده از جلیقه های ایمنی باشد،  اما این ابزار محافظتی مهم در تعدادی از صنایع و فعالیت های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده جلیقه ایمنی در راهسازی

بین نیاز مداوم به بهبود زیرساخت های بزرگراه ها و افزایش ساخت و ساز ترافیک به دلیل افزایش جمعیت ، کار شبانه به طور فزاینده ای در جاده ها شیوع پیدا می کند. در حالی که وسایل نقلیه ساختمانی ، اشیا و تجهیزات عامل اصلی مرگ و میر کارگران در مناطق احداث بزرگراه ها است  با اجرای بهترین روش های ایمنی ، از جمله استفاده از جلیقه های ایمنی ، می توان از این تلفات تا حد زیادی جلوگیری کرد.

بر اساس گزارش شورای امنیت ملی در سال 2011 در مورد آسیب دیدگی ، در یک دوره تنها کمتر از 700 مورد مرگ و 29000 مورد سقوط در منطقه کاری رخ داده است. جلیقه های ایمنی به کمک به رانندگان در ساعات شب می آید و دیدن خطرات را به میزان قابل توجهی افزایش داد، آنها به راحتی کارگران را می بینند و تلفات رانندگی را کاهش می دهند.

اما فقط کارگران ساختمانی نیستند که در بزرگراه زخمی یا کشته می شوند. پرچمداران راهنمایی و رانندگی و همچنین اولین پاسخ دهندگان مانند افسران پلیس ، تکنسین های فوریت پزشکی و آتش نشانان برای ایمنی جاده به جلیقه های ایمنی اعتماد می کنند. بعلاوه ، مقررات فدرال اکنون کارمندان رسانه را ملزم می کنند هنگام کار بر روی حق تقدم فدرال ، به دلیل حوادث تصادف شده ، جلیقه های ایمنی تهیه کنند. شرکت های هواپیمایی و کنترل کننده ترافیک به همین دلیل مهم از جلیقه های ایمنی استفاده می کنند.

جلیقه ایمنی شبرنگ به شما در دیدن بهتر کمک میکند.

شرایط اضطراری استفاده از جلیقه ایمنی

افسران پلیس ، نگهبانان امنیتی و سایر افسران عمومی هر روز با خطرات زیادی روبرو می شوند. ایمنی شخصی یک ضرورت اساسی است و جلیقه های ایمنی یک جز مهم هستند. جلیقه های ایمنی شبرنگ به پرسنل اجرای قانون ، و همچنین مأموران امنیتی و گشت ، کمک می کنند تا حضور آنها را در شرایط اضطراری شناسایی کنند ، که می تواند به محافظت از آنها کمک کند و از حوادث فاجعه بار جلوگیری کند.

استفاده از جلیقه ایمنی برای ورزش کردن

جلیقه های ایمنی فقط برای اعضای نیروی کار نیست. در حقیقت ، آنها یک روش احتیاطی ارزشمند برای تعدادی از علاقه مندان به ورزش های مختلف ، از جمله دوچرخه سوار و خبرنگاران هستند ، که در غیر این صورت ممکن است با عبور از اتومبیل دیده نمی شوند. رانندگان تنها تهدید برای انسان نیستند: اکثر ایالت ها برای افزایش دید سایر شکارچیان به شکارچیان بازی احتیاج دارند جلیقه های ایمنی به همراه داشته باشند. در حقیقت ، پوشیدن جلیقه شبرنگ نارنجی در طی فصل بازی می تواند جان انسان ها را نجات دهد و مناطقی که الزامات ایمنی نارنجی را اجرا می کنند ، در حوادث شکار کاهش یافته اند.

در حالی که جلیقه ایمنی برای برخی از افراد فقط یک جلیقه ایمنی است ، اما یک احتیاط بسیار مهم ایمنی برای دیگران در محل کار و بازی است. بسیاری از بیمه نامه های صنعت ساخت و ساز استفاده از آنها را در اولویت قرار می دهند ، همچنین OSHA برای پرچمداران و سایر کارگران در مناطق ساختمانی این کار را انجام می دهد. به طور خلاصه ، جلیقه های ایمنی یک شریک حیاتی در افزایش ایمنی ، کاهش تصادفات و افزایش آرامش خاطر برای بسیاری از افراد جامعه هستند.

چگونه جلیقه ایمنی مناسب برای شغل خود انتخاب کنیم

جلیقه های ایمنی نوعی از لباس کار است که در سال های اخیر محبوب شده اند. بسیاری از طراحان جلیقه های ایمنی را در لباس های خود وارد کرده اند. با این حال ، هیچ کس شیک تر از پوشیدن جلیقه ایمنی در محل کار نیست. جلیقه های ایمنی کار برای مشاغلی که شامل عوامل خطر هستند ضروری است. این جلیقه ها به کارگران کمک می کند تا از جمعیت متمایز شوند ، بنابراین جلیقه های ایمنی در محافظت فیزیکی از آنها موثر است.

حال ، وقتی به جلیقه های ایمنی فکر می کنیم ، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند دید بالای آنها است. با این حال ، این فقط یک مشکل اساسی است. جلیقه های ایمنی انواع مختلفی دارند. از نظر نوع ، مواد ، جیب و هدف متفاوت هستند. آنها حتی از نظر رنگ و دامنه دید بالا متمایز می شوند. بسیاری از محصولات دارای ویژگی های اضافی و سفارشی هستند که آنها را برای یک کار خاص مناسب می کند. انواع مختلفی برای مشاغل مختلف مناسب است. داشتن درک حیاتی از طیف جلیقه های ایمنی مهم است.

جلیقه ایمنی شبرنگ با دید بالا

جلیقه های ایمنی مهم ترین عامل انتخاب هستند. به دلیل مواد به کار رفته در بند های آن، جلیقه کار ایمنی از نظر دید برجسته است. این جلیقه های ایمنی از مواد بازتابنده ساخته شده اند. اما برای دید زیاد به رنگ های روشن و چشم نواز نیز نیاز دارید. این بصری ترین جلوه از دید زیاد جلیقه ایمنی است.

معنی رنگها در جلیقه ایمنی

 رنگ های رایج جلیقه شامل زرد لیمویی ، نارنجی و سیاه است. آنها در محیط های کاری مختلف قابل استفاده هستند. کارگران ساختمانی اغلب از جلیقه های نارنجی ایمنی استفاده می کنند. کارگران صنعتی جلیقه های زرد را ترجیح می دهند. در مورد جلیقه های مشکی ، این لباس ها را معمولاً محافظان امنیتی یا پلیس راهنمایی و رانندگی می پوشند. انتخاب رنگ جلیقه ایمن کار اغلب به محیط کار کارگر بستگی دارد. این جلیقه های ایمنی تا زمانی که با رنگ محیط کار در تضاد باشند بسیار قابل مشاهده هستند.

استفاده از پارچه مناسب

این شامل بسیاری از موارد است. اول پارچه است. جلیقه های ایمنی در تمام طول سال ایده آل هستند. اما اگر می خواهید در تابستان گرم از آن استفاده کنید ، جلیقه پارچه ای مش بهترین انتخاب است. از طرف دیگر جلیقه های پارچه ای پلیمری برای زمستان بسیار مناسب هستند. هر دو پارچه در شرایط سخت آب و هوایی محافظت می کنند. آنها همچنین دو مورد از محبوب ترین مواد جلیقه هستند. وقتی کارگران جلیقه های ایمنی ساخته شده از این ماده راحت را بپوشند ، به طور ناخودآگاه کارایی کار خود را نیز بهبود می بخشند. وقتی نوبت به طراحی جلیقه های ایمنی اختصاصی شرکت شما می رسد ، می توانید یک فروشنده جلیقه ایمنی انتخاب کنید که چاپ صفحه نمایش سفارشی را ارائه دهد. این یک روش عالی برای ارتقا تجارت شما خواهد بود. گزینه های معتبری نیز در بازار وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =