انواع شیلد محافظ صورت کدامند؟

این محصول برای میلیون ها کاربر شامل کارکنان مراقبت های درمانی و بهداشتی، ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی، پرسنل دامپزشکی، کارکنان آزمایشگاه، ارائه دهندگان فوریت های پزشکی قبل از بیمارستان، پلیس، آتش نشانان و کارکنان حرف فنی و صنعتی کاربرد دارد. اینها مشاغلی هستند که با ترشحات و نشت مایعات، مواد و یا زباله های آلوده سروکار دارند.
زمان شروع استفاده از انواع شیلد ها در حوزه پزشکی دقیقاً مشخص نیست، اما سوابق نشان می­دهد که در سال 1903 در نیویورک، حق ثبت اختراع محافظ شفاف صورت به اِلِن دمپسی از آلبانی داده شد. هدف از این اختراع، برای محافظت کارکنان از استنشاق میکروبهای تولید کننده بیماری اعلام گردید.
در سال­های بعد برای پرسنل پزشکی و مشاغل دیگر جهت کاربردهای مختلف در حرفه های گوناگون طراحی و ثبت اختراع شد.

انواع شیلدها و ماسک هترمن

اجزا تشکیل دهنده شیلد

شیلد از تجهیزات ضروری محافظ شخصی (PPE) است. آنها به طور معمول فقط از دو بخش تشکیل شده اند: یک ویزور که صورت را می­پوشاند و معمولاً از پلاستیک هایی مانند پلی کربنات، پروپیونات، استات، پلی وینیل کلراید (PVC) و پلی اتیلن ترفتالات گلیکول (PETG) ساخته می­شود. بخش دیگر پیشانی بند یا تسمه است که برای نگه داشتن ویزور استفاده می­شود.
تسمه را می­توان از پلاستیک تزریقی، پلاستیک با چاپ سه بعدی یا حتی الاستیک ساخت. برخی از انواع شیلد ها ، دارای کلاه هستند که بسته به کاربردشان از جنس متفاوتی استفاده می­گردد. بعضی از شیلدها به گونه ای طراحی شده اند که پس از یک بار استفاده، دور ریخته می­شوند، در حالی که برخی دیگر می­توانند ضدعفونی شده و دوباره استفاده گردند.

کاربرد انواع شیلد چه می باشد؟

انواع شیلد ، بسته به مشاغل مختلف شامل موارد زیر است:

  • شیلد پزشکی برای کادر درمانی و مراقبت پزشکی
  • شیلد شفاف محافظ صورت ضد جرقه های جوشکاری و الکتریکی
  • شیلد صنعتی برای کار با فلز و ابزارهای برش
  • شیلد شفاف محافظ صورت ضد مواد شیمیایی
  • شیلد ایمنی صورت ضد گلوله و ترکش برای پلیس
  • شیلد ایمنی حفاظ صورت ضد آوار در کارهای ساختمانی
  • انواع شیلد ، برای محافظت در برابر مایعاتی که ممکن است حاوی کرونا ویروس باشد، به گونه ای طراحی شده اند که بتوان با ماسک صورت و سایر لباس های محافظ پوشیده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =