چه نوع چکمه و کفش ایمنی در محل کار من مناسب است؟

هر محل کار نیازهای بوت و کفش بسیار مشخص و واضحی دارد ، اما اکثر آنها دارای چندین محیط هستند که کارگران آنها در آن فعالیت می کنند. تعیین اینکه هر بوت یا کفش چه ویژگی دارد و کدام نوع کفش ایمنی برای هر محیط یا وظیفه شغلی مناسب تر است ، می تواند مشکل باشد.

کفش های ایمنی امروزه در سبک ها یا دسته های متنوعی با ویژگی های متعددی ارائه می شوند که دارای سطوح مختلفی از حفاظت هستند. کفش مورد نیاز شما بر اساس محل کار ، کاری که انجام می دهید و نوع راحتی یا سبکی که ترجیح می دهید ساخته خواهد شد. ما ویژگی های مختلف ارائه شده برای کفش ایمنی را تفکیک کرده ایم تا به شما کمک کند ایده بهتری از نیاز خود دریافت کنید.

ویژگی های کفش ایمنی

خطر برق گرفتگی

خطر برق گرفتگی

در شرایط خشک از فرد در برابر مدارهای الکتریکی باز 600 ولت یا کمتر محافظت می کند. ایده آل برای نگهداری ، جوشکاری و موقعیت های مهندسی.

تخلیه الکترواستاتیک

تخلیه الکترواستاتیک

معمولاً در هنگام ساخت اجزای رایانه ، رنگهای حلال ، مواد منفجره و پلاستیک پوشیده می شود ، کفش های استاتیک پخش کننده برای کاهش الکتریسیته ساکن اضافی بدن شما طراحی شده اند. کفش ها بر اساس میزان مقاومت الکتریکی که ارائه می دهد ، درجه بندی می شوند: SD 100 ، SD 35 و SD 10. به عنوان مثال ، SD 100 دارای حد بالایی مقاومت الکتریکی 100 مگا اهم است.

رسانا

رسانا

از خطرات تجمع الکتریسیته ساکن محافظت می کند. ایده آل برای محیط های کاری خطرناک که با مواد منفجره ، مایعات قابل اشتعال و گازهای قابل اشتعال سروکار دارند. این کفش ها نباید در مناطقی که مدار باز یا تجهیزات بسیار شارژ دارند پوشیده شوند زیرا هیچ محافظتی ندارند.

ضد آب

ضد آب

کفش های ضد آب برای جلوگیری از نفوذ آب تحت درمان قرار گرفته اند و در نهایت پاها را گرم و خشک نگه می دارند. این امر می تواند با ضد آب کردن پارچه و یا داشتن غشای ضد آب یا بوت داخلی در کفش محقق شود.

ضد لغزش

ضد لغزش

تمام کفش های ایمنی ذاتاً در برابر لغزش مقاوم هستند. در بعضی از زیره ها از ترکیباتی استفاده می شود که خطر لغزش و افتادن در محیط های کاری مرطوب ، روغنی و یا چرب مانند رستوران ها ، بیمارستان ها و مراکز پردازش غذا را کاهش می دهد. به طور کلی ، هرچه سطح زیره بیشتر باشد ، مقاومت در برابر لغزش بیشتر است.

عایق بندی شده

عایق بندی شده

کفشی که از نوعی ماده عایق برای گرم و خشک نگه داشتن پا استفاده می کند. این مقدار معمولاً بر حسب گرم با گرم بیشتر و برابر با عایق بیشتر اندازه گیری می شود. می تواند از 200 تا 1200 گرم عایق باشد. دو ماده عایق معمول Thinsulate و فوم است.

مقاوم در برابر سوراخ

مقاوم در برابر سوراخ

یک زیره فولادی انعطاف پذیر در زیر پا خطرات زخم های سوراخی ناشی از نفوذ اشیا  تیز به کف را کاهش می دهد. کفش هایی که می توانند در برابر سوراخ مقاوم باشند دارای گواهینامه ASTM هستند

تأیید شده پستی

تأیید شده پستی

مطابق با USPS 89 ساخته شده و مقاومت در برابر برابر لغزش ، محصول نهایی منبع داخلی ، الزامات مقاومت در برابر آب را برای بازده می کند.

گواهی CSA

گواهی CSA

علامت ثبت شده CSA نشان می دهد که یک محصول به طور مستقل آزمایش و گواهی شده است تا از استانداردهای شناخته شده ایمنی یا عملکرد در کانادا برخوردار باشد. تمام کفش های ایمنی CSA که در آمریکا فروخته می شوند نیز باید دارای گواهینامه ASTM باشند.

عرض های چندگانه

عرض های چندگانه

با انتخاب یک کفش ایمنی یا بوت که عرض های مختلفی را ارائه می دهد ، مناسب و مناسب پای خود را پیدا کنید. برخی از کفش ها در عرض های مختلف از B (باریک) تا 4E (اضافی ، فوق العاده گسترده) ارائه می شوند.

انگشت پا

انگشت پا

انگشتان پا محکم هستند و باید در برابر چرخش مچ پا و حراش محافظت شوند.

گارد متاتارسال

گارد متاتارسال

هم از انگشتان پا و هم از استخوانهای کف پشت انگشتان محافظت می کند. معمولاً در ریخته گری، جوشکاری و سایر تولیدات سنگین استفاده می شود. دارای درجه محافظت پا با مقاومت در برابر ضربه 75 فوت-پوند با فاصله حداقل یک اینچ است.

انگشت فولادی

انگشت فولادی

جذب تا 75 فوت بر پوند فشار و 2500 پوند تراکم ، OSHA مورد نیاز در مناطقی که کارمندان در اثر زمین خوردن یا غلتاندن اشیا در معرض آسیب قرار می گیرند.

انگشت آلیاژی

انگشت آلیاژی

ساخته شده از مواد سبک مانند تیتانیوم ، آلومینیوم یا ترکیبی از مواد دیگر، آنها اخیراً به دلیل سبک تر و راحت تر بودن به محبوبیت بیشتری دست یافته اند.

انگشت غیر فلزی

انگشت غیر فلزی

کلاهک های ایمنی غیر فلزی انگشتان پا مانند کفش ایمنی انگشتان استیل عمل می کنند اما وزن آنها تقریباً 30٪ کمتر است. کفش ایمنی مناسب برای مناطقی که اجازه نمی دهد فلزی روی بدن شما باشد. به عنوان مثال ، سایت های کاری که کارمندان را ملزم می کند قبل از ورود از طریق فلزیاب رد شوند.

هر کفش ایمنی یا چکمه ای که خریداری می کنید باید دارای برچسبی باشد که مشخصات ، مواد و استانداردهای تست استفاده شده برای آن کفش خاص را مشخص کند. درک این برچسب را نیز آسان کرده ایم.

بنابراین اکنون که از تنوع ویژگی های ایمنی موجود آگاه هستید ، وقت آن است که دسته یا سبک کفش ایمنی را انتخاب کنید که برای محیط کار و وظایف شغلی شما مناسب باشد.

دسته ها و سبک های کفش ایمنی

ورزشکاری

ورزشکاری

وزن سبک و راحت ، این دسته از کفش ها بسیار مقاوم در برابر لغزش هستند و هنگام کار بر روی سطوح داخلی مسطح مانند انبار یا محیط تولید بسیار مقاوم هستند. دو و میدانی پشتیبانی کمی از مچ پا را ارائه می دهد و به طور معمول ضد آب نیست ، اما به خوبی تنفس می کند و پاهای شما را خنک نگه می دارد. این نوع کفش برای محافظت می تواند همراه با انگشت استیل ، آلیاژ یا کامپوزیت باشد.

آکسفورد یا کلاسیک

آکسفورد یا کلاسیک

سبک سنتی که معمولاً از چرم ساخته می شود. آکسفورد گزینه ای کم پوشش برای کفش ایمنی ارائه می دهد. آکسفورد در برابر لغزش مقاوم است و می تواند پشتیبانی بیشتری نسبت به کفش ورزشی ارائه دهد. آنها به طور معمول ضد آب نیستند و برای سطوح داخلی مسطح بهترین هستند. آکسفوردها اغلب توسط ناظرانی پوشيده می شوند که به اندازه کسی که کفش ورزشی پوشيده است راه نمی روند.

کوهنوردان

کوهنوردان

کوهنوردان به عنوان میانه طبقه بندی می شوند ، به طور معمول قد مچ پا پنج اینچ است. آنها با برخی از پشتیبانی از مچ پا راحت هستند. کوهنوردان فقط با کفش های ورزشی بیشتر در کف ساخته می شوند. این کفش کوه برای آن دسته از کارگران ساخته شده است که در طول روز از محیط داخلی به بیرون می روند و می تواند ضد آب باشد.

بوت 6 اینچی

بوت 6 اینچی

اینها استاندارد صنعت چکمه های کار صنعتی هستند. با پوشاندن استخوان مچ پا و پشتیبانی جانبی خوب ، می توان آنها را از همه چرم یا ترکیبی از چرم و پارچه تهیه کرد. تهیه عایق تا 600 گرم در چکمه های شش اینچی امکان پذیر است.

بوت 8 اینچی

بوت 8 اینچی

این چکمه ها شبیه چکمه های شش اینچی است که در بالا به آنها اشاره شد اما دارای ارتفاع مچ پا بیشتر هستند و پشتیبانی جانبی و محافظت مچ پا بیشتری دارند. از چکمه های شش و هشت اینچی در محیط های عمده کار صنعتی مانند آسیاب کاغذ و کاغذ ، راه آهن و ساخت و ساز استفاده می شود.

بوت 9 و 10 اینچی

بوت 9 و 10 اینچی

چکمه های نه و 10 اینچی که به عنوان چکمه های لاگر نیز شناخته می شوند ، ریشه در صنعت چوب زنی دارند و همچنین توسط افراد باریک الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. این چکمه ها از طراحی پاشنه منحصر به فردی برای اتصال پایه های کوهنوردی یا قلاب زدن به پایه های پایه استفاده می کنند. با حداکثر محافظت ، این چکمه ها می توانند سنگین و گرم باشند.

بوت گشاد و آسان خارج شو

بوت گشاد

به طور معمول سبک بوت گاوچران است و معمولا ارتفاع آن از شش تا 13 اینچ است. ورود و خروج پا از کفش بسیار راحت است. این سبک به دلیل اینکه به راحتی از پا خارج می شود ، در حال حاضر در برخی از صنایع مانند راه آهن مجاز نیست. با این حال ، فناوری در حال ظهور برخی از لغزش ها را محکمتر کرده و می تواند اطراف پا را نگه دارد.

چکمه های لاستیکی

چکمه های لاستیکی

این چکمه هایی است که شما هنگام کار در آب ایستاده مانند فاضلاب ، گیاهان آب یا بیرون از باران به آنها نیاز دارید. چکمه های بارانی 100٪ ضد آب هستند و دارای انگشتان پا استیل هستند. چکمه های لاستیکی به طور سنتی فقط در اندازه های کامل عرضه می شوند.

گارد متاتارسال

گارد متاتارسال

این یک ویژگی خاص است که می تواند به هر یک از دسته های بالا در کفش ایمنی اختصاص یابد. محافظ های مات قسمت بالای پا را می پوشانند و می توانند داخل یا خارج کفش ایمنی باشند. محافظ های مت هنگام کار در محیط های سنگین تولیدی مانند تولید کنندگان باتری ، فولاد ، شیشه یا پنجره ضروری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =